Hızlı Erişim

FATSA DENİZ BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Ordu'nun Fatsa ilçesinde ilk defa yapılacak üniversite giriş sınavında görev alacak eğitimcilere 'Sınav Görevlileri Eğitimi' verdi.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Ordu'nun Fatsa ilçesinde ilk defa yapılacak üniversite giriş sınavında görev alacak eğitimcilere 'Sınav Görevlileri Eğitimi' verdi.

Fatsa Kültür Sarayı verilen Sınav Görevlileri Eğitimine, Ordu Üniversitesi Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi Dekanı ve ÖSYM Fatsa Sınav Koordinatörü Prof. Dr. Bahar TOKUR, ÖSYM yetkilileri, akademisyenler, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Açılışta konuşan Ordu Üniversitesi Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi Dekanı ve ÖSYM Fatsa Sınav Koordinatörü Prof. Dr. Bahar TOKUR, katılımcılara teşekkür ederek, 2019 yılında üniversite giriş sınavlarının “İlçemizde ilk defa uygulanacak olan YKS’ye Fatsa, Çamaş, Korgan, Kumru ve Aybastı gibi ilçelerden yaklaşık 5570 öğrenci, ilçe merkezinde bulunan 20 okulda, 300 sınav salonunda sınava katılacak. İlçemizde YKS’de görev alacak yaklaşık 1000 personelimize sınavda sorumlulukları hakkında bilgi vermek amacıyla bu toplantıyı gerçekleştirdik ve bu yüzden ÖSYM yetkilileri tarafından sınav giriş eğitimi verildiğini söyledi.

Konuşmanın ardından sınavda görev alacak personele eğitim veren ÖSYM Sınav Görevlileri Yönetimi Daire Başkanlığı Şube Müdürü Sadık Çelikel, sınav güvenliği ve sınavda yapılacak uygulamalar hakkında bilgilendirmede bulundu.

Sınav sorularının hazırlanması, paketlenmesinin yüksek güvenlik önlemleri altında yapıldığını kaydeden yetkililer, soru kitapçıklarının da yüksek güvenlik önlemleri altında sınav merkezlerine ulaştırıldığını ve sınavdan sonra yine aynı güvenlik önlemleriyle tekrar Ankara'ya ulaştırıldığını söyledi.

Üniversite sınavında adayların okula giriş, üst araması, sınav şartları hakkında bilgiler veren yetkililer, sınav görevlilerinin inisiyatif alma hakkının bulunmadığının altını çizerek, ÖSYM kurallarının uygulandığını ve kameralı sistem ile genel merkezden anbean sınavın takibinin yapıldığını söyledi.

Eğitim, katılımcıların sorularının cevaplandırılması ile sona erdi.

 

 


Eklenme Tarihi : 08-02-2019 15:31:05